ПРАТ "БАРСЬКИЙ МАШЗАВОД"

Код за ЄДРПОУ: 14307570
Телефон: 0 (4341) 2-24-32, 2-42-80
e-mail: barplant@ukr.net
Юридична адреса: 23000, Україна, Вінницька область, м. Бар, вул. Каштанова, 5
 
Дата розміщення: 13.04.2016

Річний звіт за 2015 рік

XI. Опис бізнесу

Важливі події розвитку (у тому числі злиття, поділ, приєднання, перетворення, виділ); В 1932 роцi на базi учбово - виробничих майстерень технiкуму механiзацiї сiльського господарства був створений Барський ремонтно - механiчний завод. 14 травня 1932 року вважається днем народження заводу. Завод випускав обладнання для цукрової промисловостi. В 1937 роцi завод перейменували на Барський машинобудiвний завод. 7 липня 1941 року завод з працiвниками та цiнними обладнанням евакуювався у м. Бузулук Чкаловської областi та випускав боєприпаси для фронту. В 1944 роцi завод повертається в м. Бар та швидко набирає темпи росту. До 1957 роцi завод освоїв випуск обладнання для кондитерської, парфумерної, хлiбопекарської та цукрової промисловостi, в 70 роках - для консервної промисловостi та запчастин для пиво безалкогольної промисловостi . З 1992 роцi почався активний випуск нової технiки. Пiдприємство неодноразово нагороджувалося грамотами. У 2012 роцi завод вiдсвяткував своє 80-рiччя.
20.04.2012 р. з метою приведення дiяльностi товариства у вiдповiднiсть до вимог Закону України "Про акцiонерi товариства", змiнено найменування Вiдкрите акцiонерне товариство "Барський машинобудiвний завод" на Публiчне акцiонерне товариство "Барський машинобудiвний завод".

Злиття, подiлу, перетворення, видiлу в звiтному перiодi не було.
організаційна структура емітента, дочірні підприємства, філії, представництва та інші відокремлені структурні підрозділи із зазначенням найменування та місцезнаходження, ролі та перспектив розвитку, зміни в організаційній структурі відповідно до попередніх звітних періодів; ПАТ "Барський машинобудiвний завод" розташовано за адресою; Вiнницька область, м. Бар, вул. Р. Люксембург, 5. Для забезпечення виробництва на пiдприємствi функцiонують слiдуючи цехи основного виробництва: механоскладальний №1, механоскладальний №2, дiльниця ливарного виробництва, Копайгородська дiльниця по виготовленню газових котлiв. В 2007 роцi шляхом об'єднання цеху металоконструкцiї та iнструментального цеху створений виробничо - iнструментальний цех. Також функцiонує допомiжне виробництво; будiвельно - транспортна дiльниця; енергомеханiчний вiддiл та iншi вiддiли. ПАТ "Барський машинобудiвний завод" дочiрнiх пiдприємств, фiлiй та представництв не має та не створює.
середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу (осіб), середня чисельність позаштатних працівників та осіб, які працюють за сумісництвом (осіб), чисельність працівників, які працюють на умовах неповного робочого часу (дня, тижня) (осіб), фонду оплати праці. Крім того, зазначаються факти зміни розміру фонду оплати праці, його збільшення або зменшення відносно попереднього року. Зазначається кадрова програма емітента, спрямована на забезпечення рівня кваліфікації її працівників операційним потребам емітента; 1. Середньооблiкова чисельнiсть працiвникiв облiкового складу (осiб) - 414
2. Середньооблiкова чисельнiсть позаштатних працiвникiв та осiб, якi працiюють за сумiсництвом (осiб) - 4
3. Чисельнiсть працiвникiв якi працюють на умовах неповного робочого часу (дня, тижня) (осiб) - 1
4. Фонд оплати працi - 16432,6 тис.грн., в тому числi фонд оплати працi персоналу основної дiяльностi – 16291,6 тис.грн. Вiдносно попереднього року фонд оплати працi збiльшився на 4683,6 тис.грн. у зв"язку iз збiльшенням мiнiмальної ставки заробiтної плати. Середньооблiкова чисельнiсть працiвникiв зменшилась на 13 осiб.
Пiдготовка i пiдвищення квалiфiкацiй персоналу направленi на набуття i вдосконалення працiвниками професiйних навикiв, теоретичних знань, освоєння передової технiки, технологiї i органiзацiї виробництва.
В 2015 роцi прийнято 46 працiвникiв, вибуло 63 працiвника. Плиннiсть кадрiв складає 11,3%. Середньомiсячна заробiтна плата за 2015 рiк становить 3255,21 грн.

належність емітента до будь-яких об'єднань підприємств, найменування та місцезнаходження об'єднання, зазначаються опис діяльності об'єднання, функції та термін участі емітента у відповідному об'єднанні, позиції емітента в структурі об'єднання; Емiтент не належить до будь-яких об'єднань пiдприємств.
спільна діяльність, яку емітент проводить з іншими організаціями, підприємствами, установами, при цьому вказуються сума вкладів, мета вкладів (отримання прибутку, інші цілі) та отриманий фінансовий результат за звітний рік по кожному виду спільної діяльності; Станом на 31.12.2015 року на балансi товариства облiковуються iншi фiнансовi iнвестицiї в сумi – 30 тис. грн. ПАТ «Барський машинобудiвний завод» є спiвзасновником (учасником) суб’єкта господарювання ТОВ Мольва ПАК МАШ (код ЄДРПОУ – 30304660). На балансi товариства фiнансовi iнвестицiї облiковуються за собiвартiстю придбання у вiдповiдностi до вимог МСБО 39 "Фiнансовi iнструменти: визнання та оцiнка". Мета вкладу- отримання прибутку. Але на даний час з ТОВ Мольва ПАК МАШ зв"язок вiдсутнiй, тому вiдсоток часток, паїв, що належать емiтенту в юридичнiй особi та фiнансовi результати невiдомi.
будь-які пропозиції щодо реорганізації з боку третіх осіб, що мали місце протягом звітного періоду, умови та результати цих пропозицій; Пропозицiй з боку третiх осiб вiдносно реорганiзацiї не було.
опис обраної облікової політики (метод нарахування амортизації, метод оцінки вартості запасів, метод обліку та оцінки вартості фінансових інвестицій тощо); Бухгалтерський облiк на пiдприємствi ведеться по журнально – ордернiй системi рахiвництва вiдповiдно Мiжнародних стандартiв бухгалтерського облiку та вимог Закону України «Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi» вiд 16.07.1999 року № 996-XIY та iнших нормативних документiв з питань органiзацiї бухгалтерського облiку. Механiзовано облiк матерiалiв, заробiтної плати, розрахункiв з постачальниками, дебiторами. Виписка документiв та облiк руху готової продукцiї та реалiзацiї також механiзовано. В 2008 роцi закiнчена комплексна механiзацiя облiку та складання звiтностi за допомогою програми 1С бухгалтерiя.
Рiчна фiнансова звiтнiсть за 2015 рiк складена вiдповiдно до вимог Закону України «Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi» у нацiональнiй валютi України (гривня) i охоплює перiод з 01.01.2015 р. по 31.12.2015 р.
Змiни до Наказу про облiкову полiтику Пiдприємства на протязi 2015 року не вносились.
Амортизацiя основних засобiв нараховується за методом зменшувального залишку iз застосуванням норм, встановлених для нарахування амортизацiї у податковому облiку за ставками передбаченими ст. 8.6. Закону України "Про оподаткування прибутку пiдприємств" у редакцiї вiд 22.05.1997р. №238/97-ВР, iз змiнами i доповненнями, у розрiзi груп, порядок формування яких встанвлено п.п. 8.2.2 "Закону про прибуток".
Товарно – матерiальнi цiнностi (сировина, основнi та допомiжнi матерiали, паливо, запаснi частини та iнше) для цiлей бухгалтерського облiку вiдображенi в балансi вiдповiдно до Мiжнародного стандарту бухгалтерського облiку 2 «Запаси» за фактичною собiвартiстю. Одиницею запасiв в бухгалтерському облiку є їх найменування.
Станом на 31.12.2015 р. сума запасiв становить 32 237 тис. грн., в тому числi: виробничi запаси -16 431 тис. грн., незавершене виробництво – 2896 тис. грн., готова продукцiя – 12910 тис. грн. Переоцiнка, уцiнка запасiв протягом звiтного року не проводилась.
Придбанi запаси зарахованi на баланс пiдприємства за первiсною вартiстю, при цьому
запаси придбанi за плату зарахованi на баланс по собiвартостi придбання, вибуття запасiв проводиться за середньозважувальною собiвартiстю.
Станом на 31 грудня 2015 року на балансi пiдприємства облiковуються iншi фiнансовi iнвестицiї в сумi - 30 тис. грн. ПАТ "Барський машзавод" є спiвзасновником (учасником) суб'єкта господарювання ТОВ Мольва ПАК МАШ (код ЄДРПОУ - 30304660), сума внеску складає 30 тис. грн., що становить частку в Статутному капiталi - 49,2%.
Довгостроковi фiнансовi iнвестицiї на пiдприємствi станом на 31.12.2015 р. не рахуються.
Фiнансовi iнвестицiї первiсно оцiненi i вiдображенi в бухгалтерському облiку за собiвартiстю згiдно вимог п. 4. П(С)БО 12 "Фiнансовi iнвестицiї", затвердженого наказом Мiнiстерства фiнансiв України вiд 26.04.2000 року №91.
основні види продукції або послуг, що їх виробляє чи надає емітент, за рахунок продажу яких емітент отримав 10 або більше відсотків доходу за звітний рік, у тому числі обсяги виробництва (у натуральному та грошовому виразі), середньореалізаційні ціни, суму виручки, окремо надається інформація про загальну суму експорту, а також частку експорту в загальному обсязі продажів, перспективність виробництва окремих товарів, виконання робіт та надання послуг; залежність від сезонних змін; про основні ринки збуту та основних клієнтів; основні ризики в діяльності емітента, заходи емітента щодо зменшення ризиків, захисту своєї діяльності та розширення виробництва та ринків збуту; про канали збуту й методи продажу, які використовує емітент; про джерела сировини, їх доступність та динаміку цін; інформацію про особливості стану розвитку галузі виробництва, в якій здійснює діяльність емітент, рівень впровадження нових технологій, нових товарів, його становище на ринку; інформацію про конкуренцію в галузі, про особливості продукції (послуг) емітента; перспективні плани розвитку емітента; кількість постачальників за основними видами сировини та матеріалів, що займають більше 10 відсотків в загальному об'ємі постачання, у разі якщо емітент здійснює свою діяльність у декількох країнах, необхідно зазначити ті країни, у яких емітентом отримано 10 або більше відсотків від загальної суми доходів за звітний рік; Пiдприємство ПАТ "Барський машинобудiвний завод" випускає обладнання для лiкеро-горiлчаної, виноробної, пиво безалкогольної, масложирової, крохмалопаточної, консервної, кондитерської, хлiбопекарської промисловостi, а саме наповнювачi, дозувально-наповнювальнi автомати, укупорювальнi автомати, вакуумнi детектори, транспортнi конвеєри, в тому числi дитячого харчування; комплекти обладнання для виробництва карамелi, натирально i дiлильно закатувальнi машини для виробництва бараночних виробiв; комплекти обладнання для фасування i укупорювання горiлки та вина; машини для фасування i укупорювання газових напоїв в скляну тару ПЕТ; насосне обладнання; котли газовi побутовi потужнiстю вiд 5 до 100 кВт та електричнi котли вiд 4.5 до 60 кВт; котли твердопаливнi вiд 12 до 200; апарати побутовi комбiнованi на твердому паливi 12,16, 20.
Перевагою продукцiї для консервної промисловостi являється високий показник службового призначення, якiсть i конкурентоспроможнiсть в вiдношеннi з основними конкурентами: Iталiї, Нiмеччини, Болгарiї.
Машини для хлiбопекарської промисловостi: машина унiверсальна дiлильна - закатувальна Б-4-58Д, натиральна машина Н-4М являються унiкальними по службовому призначенню i конструкцiї i не випускаються нiде в свiтi, апарати двухконтурнi настiннi, димохiднi та стiновi.
Котли виробництва ПАТ "Барський машзавод" за технiко-експлуатацiйними характеристиками не поступаються європейським. Основнi комплектуючi в першу чергу автоматики безпеки та регулювання, пальники застосовуються вiд європейських виробникiв. Котли розрахованi на вiтчизнянi умови експлуатацiї, що вiдрiзняє їх вiд iмпортних, якi не завжди адаптованi до цих умов.
Перевагою вiтчизняного обладнання є доступнiсть цiни, можливiсть роботи в гравiтацiйних системах опалення та енергонезалежнiсть автоматики, простота та дешевизна сервiсного обслуговування.
Всього реалiзовано продукцiї за 2015 рiк на суму 112424,4 тис. грн. Продукцiя реалiзовувалась по Українi та на експорт. Експортовано продукцiї в 2015 роцi 38337,4 тис.грн. в еквiвалентi 88313,4 тис.руб РФ, 228,66 тис.дол. США, 25,5 тис.євро.
В тому числi:
1 Котли газовi, твердопаливнi та запаснi частини до них - вартiсть реалiзованих товарiв 90945,7 тис.грн.; процентне спiввiдношення 80,9%;
2 Котли електричнi, кам’янки - вартiсть реалiзованих товарiв 3658,4 тис.грн.; процентне спiввiдношення 3,3%;
3 Обладнання для консервної промисловостi - вартiсть реалiзованих товарiвв 5095,8 тис.грн.; процентне спiввiдношення 4,5%;
4 Обладнання для хлiбобулочної та кондитерської промисловостi - вартiсть реалiзованих товарiв 12706,9 тис.грн.; процентне спiввiдношення 11,3%;
5 Iншi матерiали (запаснi частини для сiльськогосподарської технiки, жолоба, опори, лебiдки, послуги) - вартiсть реалiзованих товарiв 17,6 тис.грн.; процентне спiввiдношення 0,02%.
З них на експорт:
- Котли газовi i твердопаливнi – 28045,3 тис грн. + з/ч для котлiв 47,9 тис. грн.
- Машини для виготовлення хлiбобулочних виробiв – 4784,1 тис.грн.
- Обладнання для консервної промисловостi – 2069,3 тис.грн.
- Обладнання для кондитерської промисловостi – 3390,8 тис.грн.
Планується пiдвищення конкурентоспроможностi продукцiї за рахунок iнновацiйної спрямованостi розвитку, освоєння нової технiки i технологiй. Технологiчнi i виробничi можливостi пiдприємства постiйно зростають. Ринки збуту ПАТ "Барський машинобудiвний завод" охоплюють Україну i ще 6 країн свiту. Обладнання для харчової промисловостi поставляються на ринки України, Росiї, Бiлорусiї, Молдови, Румунiї, Iзраїлю, країн Середньої Азiї, Кавказу, Прибалтики. Враховуючи географiчну i iсторичну близькiсть, а також той факт, що перераховане обладнання в цих країнах не випускається, ринки цих країн мають довгочасну перспективу. В зв'язку з провадженням в країнi енергозберiгаючого обладнання ПАТ "Барський машинобудiвний завод" з 2001 року займається виробництвом котлiв газових побутових. На сьогоднiшнiй день, за якiстю i рiвнем технологiчного виробництва ПАТ "Барський машинобудiвний завод" досяг європейського рiвня. Обладнання для харчової промисловостi взагалi, та обладнання для виробництва плодоовочевих консервiв, кондитерських та хлiбобулочних виробiв конкретно характеризується сталим попитом та щорiчним зростаннями на 5-10%. Цей ринок динамiчно розвивається разом з значним збiльшенням попиту на харчову продукцiю. Це споживання буде зростати до тiєї пори, поки населення не досягне європейського рiвня споживання. В даний час пiдприємство виготовляє близько 50 найменувань обладнання для рiзних галузей харчової промисловостi, рiзноманiтнi котли опалювальнi газовi та електричнi для потреб населення, розробляє нове устаткування та модернiзує iснуюче.
Продукцiя пiдприємства сертифiкована i користується попитом, як на нацiональному, так i на мiжнародних ринках. За рахунок освоєння нових технологiй та впровадження нового обладнання, постiйно зростають технологiчнi та виробничi можливостi пiдприємства. Вiддiлом головного технолога була забезпечена необхiдна пiдготовка виробництва серiйної, модернiзованої та нової продукцiї. Розроблено i впроваджено в виробництво 720 одиниць спецiальних пристроїв, iнструментiв, штампiв.
На пiдприємствi iснує установка лазерного розкрою листового металу, це дає змогу покращити якiсть виготовлення деталей на котли та технологiчне обладнання, збiльшити продуктивнiсть працi, мобiльнiсть виконання замовлень.
Збут обладнання харчової промисловостi та побутових газових котлiв виробництва ПАТ "Барський машинобудiвний завод" здiйснюється на територiї України, Росiї, Молдови. Основними покупцями є гуртовi покупцi. Через них реалiзується основна частка продукцiї. Це: ТОВ "Лiгатерм" м.Бар, ТОВ "Альтаїр" м. Бар, Харкiв Кондитер, ТОВ "АПЕКС" м. Таганрог, ТОВ "Бестек" м. Ростов - на - Дону, ТОВ "Епiцентр-К" м.Київ, ТОВ "Нова лiнiя" смт. Чабани, ТОВ "РосГазКомплект" м.Iватеєвка, ПрАТ "Донецький булочно-кондитерський комбiнат" м.Донецьк, Вiнницька кондитер, ДППАТ «Київхлiб Хлiбокомбiнат №11» м. Київ.
Для виконання виробничої програми 2015 року використовувались матерiали та комплектуючi вiтчизняного та зарубiжного виробництва. Джерелами сировини являються Українськi виробники та реалiзатори первинних матерiалiв:
1. Чорний металопрокат-ТОВ "Метiнвест- СМЦ" м. Вiнниця
2. Нержавiючий металопрокат – ТОВ "МЕТАЛСТIЛ УКРАЇНА" м. Київ, ТОВ "Амарi Україна" м.Київ
3. Кольоровий металопрокат-ТОВ "Ольга" м. Харкiв
4. Метизи -ТОВ "Верстатонормаль" м. Одеса
5. ПМЛ - ТОВ "Етал" м. Олександрiя6. Насоси Willo Україна м. Київ; Вулвер; Саєр м. Київ
7. Кабельнопровiдникова продукцiя Подiлля електрокомплект м. Вiнниця
8. Мотори Редуктора СТМ Україна м. Бiла Церква; Редукторнi механiзми м. Київ
9. Сантехобладнення ПП ТВД м. Вiнниця
10. Фурнiтура Фам Груп м. Київ
11. Тени Електрон-Т м.Львiв
12. Зварювальна проволока Градiєнт м. Харкiв Плазма Тек м. Вiнниця
13. Гумотехнiчнi Прогрес-М м. Київ; Вiнагротех м. Вiнниця
14. Краска порошкова Пулвер Україна м. Київ; Iндастрiал Буд м. Київ
15. Технiчнi Гази Тепловiй м. Вiнниця ЛiндеГаз Україна м. Вiнниця
16. Грунти фарби Протор м. Вiнниця
17. Гофротара Грас м. Хмельницький
18. Базальтовий картон Ротiс м. Чернiвцi
Основними конкурентами ПАТ "Барський машинобудiвний завод" є ТОВ «Київпродмаш» - 18%, ТОВ «Кримпродмаш» - 14,5%, ТОВ «Аттон» - 12%, ТОВ «Енергоремонг» - 8%, ТОВ «Житомиртеплопостач» - 7%. Вони досягли європейського рiвня як за якiстю, так i за рiвнем обсягiв та технологiчного виробництва. Крiм основної продукцiї по виготовленню обладнання для переробної галузi та побутових котлiв, пiдприємство виконувало роботи по зведенню та обладнанню котелень для опалення лiкарнi та загальноосвiтньої школи с.Копайгород. Також було проведено реконструкцiю вiдновлено теплотрасу в м. Бар. За 2015 рiк пiдприємство обслуговувало до 30 котелень, якi знаходяться в мiстах та селах у Вiнницькiй областi.
Дiяльнiсть виробництва залежить вiд сезону. Наприклад, виробництво котлiв шт в мiсяць:
Сiчень 1781
Лютий 2105
Березень 2436
Квiтень 1082
Травень 1604
Червень 2740
Липень 3120
Серпень 3071
Вересень 3912
Жовтень 3978
Листопад 2944
Грудень 1939
Всього за 2015 рiк – 30712
основні придбання або відчуження активів за останні п'ять років. Якщо підприємство планує будь-які значні інвестиції або придбання, пов'язані з його господарською діяльністю, їх необхідно описати, включаючи суттєві умови придбання або інвестиції, її вартість і спосіб фінансування; В 2011 роцi введено в експлуатацiю основних засобiв на суму 1347 тис.грн., в т.ч.:
- ножицi по металу - 6,5 тис.грн.,
- компресор СБ4/Ф500 - 20 тис.грн.,
- електрозварювальне обладнання - 46,6 тис.грн.,
- стабiлiзатор напруги - 11,8 тис.грн.,
- автомобiль SUBARU - 259,9 тис.грн.,
- криоцилiндри DPL210 - 100,2 тис. грн.
- машина плазменної рiзки металу HO0104 - 300,0 тис.грн.
В 2012 роцi введено в експлуатацiю основних засобiв на суму 1935 тис.грн., в т.ч.:
- земельна дiлянка 1,923 га - 638,8 тис.грн.,
- комп"ютерна технiка - 31,4 тис.грн.,
- ручна установка А06М02100КМ200 - 17,7 тис.грн.,
- електрозварювальне обладнання - 200,8 тис.грн.
В 2013 роцi введено в експлуатацiю основних засобiв на суму 1882,3 тис.грн., в т.ч.:
- АО XEROX 6204 -119,1 тис.грн.,
- верстат моделi 1Б 216-6К - 337,5 тис.грн.,
- електронавантажувач ЕВ 717 - 18,0 тис.грн.,
- компресор гвинтовий - 45,8 тис.грн.,
- машина плазменної рiзки металу НО-0104 - 470,3 тис.грн.,
- прес НВ-3012 NC гiдравлiчний для в/гнуття листового металу - 185,0 тис.грн.,
- преса кривошиннi - 103,5 тис.грн.,
- стрiчковий верстат моделi MSV 230 DGH на сiмi 49,2 тис.грн.
В 2014 роцi введено в експлуатацiю основних засобiв на суму 2441,3 тис.грн., в т.ч.:
- прес листозгинний BOSCHER - 116,3 тис.грн.,
- компресор INVERSYS - 351,2 тис.грн.,
- компресор гвинтовий DVK - 242,7 тис.грн.,
- випрямлячi зварювальнi ВДУ-506 - 18,6 тис.грн.,
- напiвавтомати зварювальнi - 83,3 тис.грн.,
- верстат моделi 1Б 216-6К - 100,0 тис.грн.,
- автомобiль Лада ВАЗ-21214 - 108,6 тис.грн.,
- автогараж для легкових авто - 69,9 тис.грн.,
- кран-балка "Пiонер" - 15,0 тис.грн.,
- балки кiнцевi крану пiдвiснi в/п 3,2 т - 48,3 тис.грн.,
- кран-балка - 23,0 тис.грн.
В 2015 роцi введено в експлуатацiю основних засобiв на суму 2340,0 тис.грн., в т.ч.:
- аперат повiтряно-плазмової рiзки - 10,0 тис.грн.,
- компресор INVERSYS132PLOS - 98,5 тис.грн.,
- компресор DVK - 68,1 тис.грн.,
- багатофункцiйний апарат - 19,4 тис.грн.,
- автомобiль ЗАЗ – 45 тис.грн.,
- автомобiль RENAULT - 238,3 тис.грн.,
- шуруповерт METABO - 9,3 тис.грн.,
- ручний пiстолет для нанесення порошкової фарби - 10,0 тис.грн.
В 2015 роцi вiдчуження активiв не було.
правочини з власниками істотної участі, членами наглядової ради або членами виконавчого органу, афілійованими особами, зокрема всі правочини, укладені протягом звітного року між емітентом або його дочірніми/залежними підприємствами, відокремленими підрозділами, з одного боку, і власниками істотної участі, членами наглядової ради або членами виконавчого органу, з іншого боку. За цими правочинами зазначаються: дата, сторони правочину, його зміст, сума, підстава укладання та методика ціноутворення, застосована емітентом для визначення суми правочину та за необхідності інша інформація; Правочини з власниками iстотної участi, членами наглядової ради, членами виконавчого органу, афiлiйованими особами протягом звiтного року не укладались.
основні засоби емітента, включаючи об'єкти оренди та будь-які значні правочини емітента щодо них; виробничі потужності та ступінь використання обладнання; спосіб утримання активів, місцезнаходження основних засобів. Крім того, необхідно описати екологічні питання, що можуть позначитися на використанні активів підприємства плани капітального будівництва, розширення або удосконалення основних засобів, характер та причини таких планів, суми видатків, у тому числі вже зроблених, опис методу фінансування, прогнозні дати початку та закінчення діяльності та очікуване зростання виробничих потужностей після її завершення; В 2015 роцi пiдприємство мало наступну структуру основних засобiв, що використовувались (тис. грн.):
- Первiсна вартiсть - 41301
- Знос - 31305
- Залишкова вартiсть - 9996

Ступiнь зносу основних засобiв - 76% вiд первiсної вартостi, ступiнь використання - 24%. Обмежень на використання основних засобiв немає.
В 2015 роцi нараховано амортизацiї: будiвлi та споруди 277 тис. грн., машини та обладнання 1082 тис.грн., транспортнi засоби 113 тис. грн., iншi 1669 тис. грн.
Основнi засоби всiх груп використовуються за призначенням. Термiн та умови використання основних засобiв вiдповiдають нормам.
Основнi засоби знаходяться на територiї ПАТ "Барський машинобудiвний завод". На заводi встановлено i знаходиться в експлуатацiї на 01.01.2016 року 603 одиницi основного обладнання, що складає 13 526 механiчних електричних одиниць ремонтної складностi.
Товариство здає в оренду нежитловi примiщення ТОВ "Лiгатерм" та ТОВ "Альтаїр". Орендованими основними засобами товариство не користуєтья.
Для забезпечення ритмiчної i безперебiйної дiяльностi пiдприємство утримує свої активи способом кругообiгу господарських засобiв, придiляючи значну увагу питанням органiзацiї виробництва та маркетинговим дослiдженням. Для того, щоб екологiчнi питання не позначалися на використаннi активiв, пiдприємство застосовує високотехнологiчнi матерiали та операцiї з нешкiдливим впливом на навколишнє середовище. Дiяльнiсть товариства не має значного впливу на погiршення стану навколишнього середовища, тому екологiчнi питання, що можуть позначитися на використаннi активiв вiдсутнi.
Планується провести капiтальний ремонт i модернiзацiю основних засобiв. Роботи будуть проводитись за власнi кошти.
Протягом 2015 року освоєно капiтальних вкладень на суму 1376 тис. грн., за рахунок власних коштiв 1376 тис. грн., з них виробничого призначення 1376 тис. грн.
В тому числi:
Iнвестицiї в матерiальнi активи:
у придбання машин, обладнання та iнвентар 511 тис. грн.
витрати,
транспортнi засоби 283 тис. грн.
придбання iнших необоротних матерiальних активiв 582 тис.грн.
Введено в дiю основних засобiв 2 340 тис. грн.в тому числi:
машини 408 тис.грн.
транспорт 283 тис. грн.
iнструмент 53 тис. грн.
малоцiнний матерiал 1596 тис. грн.
Всього на утримання об'єктiв соцiальної сфери з прибутку використано 49,1 тис.грн. в т.ч.: медпункт - 49,1 тис. грн.
проблеми, які впливають на діяльність емітента; ступінь залежності від законодавчих або економічних обмежень; На сьогоднiшнiй день iстотними проблемами, якi стримують розвиток пiдприємства i вiтчизняного машинобудування являються:
- вiдсутнiсть державного замовлення;
- слабкiсть внутрiшнього ринку збуту в наслiдок деградацiї харчової промисловостi;
- недолiки пiдготовки кадрiв iнженерiв та робiтникiв для машинобудування;
- вiдсутнiсть стимулювання експорту продукцiї;
- недостатнiсть коштiв для модернiзацiї виробництва;
- висока вартiсть кредитних ресурсiв;
- непомiрно велика кiлькiсть перевiряючих органiв та їх вплив на виробничу дiяльнiсть;
- складна процедура поставки продукцiї на виробництво;
- незахищенiсть внутрiшнього ринку вiд зарубiжних конкурентiв;
- вiдсутнiсть преференцiй українському виробнику i споживачу;
- вiдсутнiсть промислової полiтики.
Вирiшення цих питань буде стимулом для розвитку ПАТ "Барський машинобудiвний завод" i машинобудування в цiлому.
факти виплати штрафних санкцій (штраф, пеня, неустойка) і компенсацій за порушення законодавства; В 2015 роцi товариство сплатило штрафнi санкцiї у сумi 198,7 тис.грн. за несвоєчасне надходження валютних коштiв по експортно-iмпортним контрактам.
опис обраної політики щодо фінансування діяльності емітента, достатність робочого капіталу для поточних потреб, можливі шляхи покращення ліквідності за оцінками фахівців емітента; Щодо фiнансування дiяльностi то пiдприємство старається обходитися власними коштами.
На пiдприємствi достатньо робочого капiталу для поточних проблем У наступнi роки пiдприємством планується збiльшити обсяг реалiзацiї, запаси сировини. Можливi шляхи для покращення лiквiдностi за оцiнками фахiвцiв емiтента полягають в проведеннi заходiв по збiльшенню об'ємiв виробництва, вiдмови вiд зайвих витрат, змiни цiнової полiтики. Для забезпечення безперервного функцiонування пiдприємства, як суб'єкта господарювання необхiдно придiлити вiдповiдну увагу ефективнiй виробничiй дiяльностi, пошуку резервiв зниження витрат виробництва та погашення поточних зобов'язань
вартість укладених, але ще не виконаних договорів (контрактів) на кінець звітного періоду (загальний підсумок) та очікувані прибутки від виконання цих договорів; У 2015 роцi пiдприємством було укладено 73 договора, у тому числi 26 договорiв з країнами СНД, Прибалтики та Схiдної Європи.
Вiдповiдно цих договорiв було вiдвантажено продукцiї на суму 112 424,4 тис. грн., в т.ч. на експорт 38 337,4 тис. грн., що на 3 580,1 тис. грн. бiльше вiдповiдно попереднього року, з них:
Литва 132,1 тис. грн.
Росiя 32695,7 тис. грн.
Бiлорусь 476,7 тис. грн.
Молдова 3455,6 тис. грн.
Румунiя 598,9 тис. грн.
Латвiя 577,1 тис. грн.
Азербайджан 86,8 тис. грн.
Грузiя 16,7 тис. грн.
Iзраїль 297,8 тис. грн.
Експортна продукцiя вiдвантажувалася у рiзнi галузi промисловостi:
Котли 28 045,3 тис.грн.,
з/ч до котлiв 47,9 тис. грн.
Хлiбопекарську 4784,1 тис.грн.
Кондитерську 3390,8 тис.грн.
Обладнання для миття, наповнення та закупорювання ємкостей (консервна) 2069,3 тис.грн.
Вартiсть укладених, але не виконаних договорiв за 2015 рiк становить 22223,14 тис. грн. Данi договори будуть виконуватися на протязi 2016 року, а саме:
1. Бельци – 1900 дол. США
2. Узбекистан – 163450 дол. США
3. Латвiя Sia «Matss» – 5620 дол. США
4. Тула ООО «Тарпан» – 20 000 000 руб. РФ
В 2016 роцi укладено договори:
1. Мiнськ ООО «Олдпромстрой» – 7750 дол. США
2. Бельци хлiбокомбiнат – 1450 дол.США
3. Рига «Балтикс Нактис» – 4970 дол.США
4. Ереван АООТ «Арташатский консервний завод» – 23000 дол.США
5. Рига «Балтикс Нактис» – 4970 дол.США
6. Санк-Петербург ООО «Русь» – 1980000 руб.РФ
7. Iзраїль Good LTD – 12000 дол.США
стратегія подальшої діяльності емітента щонайменше на рік (щодо розширення виробництва, реконструкції, поліпшення фінансового стану, опис істотних факторів, які можуть вплинути на діяльність емітента в майбутньому); Планом виробництва нової технiки на 2016 рiк передбачено:
- коригування конструкторської, нормативної документацiї:
• на виготовлення дослiдного зразка на роздiльних приводах бараночної машини Ж7-ДРМ;
- розробка конструкторської, нормативної документацiї на:
• виготовлення дослiдного зразка влектро-механiчної бараночної машини Ж7-ХМБ;
• модернiзацiю машини натиральної Ж7-ХНМ(Н4-М);
• виготовлення дослiдного зразка ошпарювальної камери тунельного типу Ж7-ОКТ;
• виготовлення дослiдного зразка модульної газової котельнi потужнiстю 200 кВт;
• виготовлення дослiдного зразка твердопаливного котла Ж7-КСТ-200;
• виготовлення дослiдного зразка твердопаливного коїла Ж7-КС Т - 100;
• виготовлення дослiдного зразка твердопаливного котла з пальником TRIO Ж7-КСТ-100 TRIO;
• виготовлення дослiдного зразка твердопаливного котла з пальником TRIO Ж7-КСТ-200 TRIO;
• виготовлення дослiдного зразка горелки факельного типу 100 кВт;
• виготовлення дослiдного зразка горелки факельного типу 200 кВт.
На 2016 рiк заплановано наступнi органiзацiйно-технiчнi заходи по впровадженню технологiї, механiзацiї та автоматизацiї виробничих процесiв:
• впровадження у виробництво токарного-шестишпиндельного станка 1Б-216 для виготовлення деталей "штирь";
• ремонт та модернiзацiя станка пружино-навивного А5114А для виготовлення деталi розсiкач;
• придбання та впровадження iнвертор них зварювальних anapaTiB"Fronius";
• проведення реконструкцiї пункту випробувань котлiв з забезпеченням автономного опалення;
• модернiзацiя металообробних станкiв з ЧПУ(замiна стiйок управлiння, замiна систем управлiння); • придбання та впровадження програмного забезпечення KOMPAS3DV15;
• придбання та впровадження програмного забезпечення ESPRIT;
• замiна компресора на дiльницi лакафарбового фарбування на бiльш економiчний;
• встановлення опалення на дiльницi лазерного розкрою;
• реконструкцiя пункту опалення та замiна системи опалення в примiщеннi заводоуправлiння;
• реконструкцiя центральної заводської котельної для використання альтернативного палива.
опис політики емітента щодо досліджень та розробок, вказати суму витрат на дослідження та розробку за звітний рік; У даний час пiдприємство виготовляє понад 50 найменувань обладнання для рiзних галузей промисловостi, велику гаму котлiв опалювальних газових, електричних, на твердому наливi та апаратiв для лазень (саун) на твердому паливi, розробляє нове устаткування та модернiзує iснуюче.
Для обладнання хлiбопекарської галузi виготовлено та проведено випробування машини з електричним приводом для виготовлення бубликiв ДРМ.
На всiх змiнних вузлах Б4-58 ведено регулювання поршнiв.
Розроблена документацiя та виготовляється дослiдний зразок машини ДРМ-1.
Проводиться модернiзацiя твердопаливних котлiв: змiнена конструкцiя теплообмiнникiв та димоходiв.
Розширюється асортимент котлiв на твердому паливi. Пройшли випробування та поставлено на серiйне виробництво котли: КС-Т-50, КСТ200. Виготовлено котел КС-Т-100П з бункером та пальником для автоматичної подачi пелет. Розроблена конструкторська документацiя на котли КС-ТВ-15, КС-ТВ-20, КС-ТВ-25, в даний час поставлено на серiйне виробництво. Котли з збiльшеною топкою, що значно покращує тривалiсть горiння з повною загрузкою.
Проводяться роботи по виготовленню дослiдного зразка комбiнованого котла.
Велика увага придiляється питанням якостi продукцiї, гарантiйному i сервiсному обслуговуванню продукцiї, яку випускає пiдприємство.
За перiод 2015 року ПАТ «Барський машинобудiвний завод» брав участь у виставках:
- опалювальних котлiв:
1. Аква-терм-2015 м.Київ
2. Сучасний дiм м.Вiнниця
3. Енергозбереження м.Вiнниця
- iншого обладнання:
4. Кондитер Експо м.Київ
5. Комунгех 2015 м. Київ
судові справи, за якими розглядаються позовні вимоги у розмірі на суму 10 або більше відсотків активів емітента або дочірнього підприємства станом на початок року, стороною в яких виступає емітент, його дочірні підприємства, або судові справи, стороною в яких виступають посадові особи емітента (дата відкриття провадження у справі, сторони, зміст та розмір позовних вимог, найменування суду, в якому розглядається справа, поточний стан розгляду). У разі відсутності судових справ про це зазначається; Судовi справи, за якими розглядаються позовнi вимоги на суму 10 або бiльше вiдсоткiв активiв емiтента, вiдсутнi.
інша інформація, яка може бути істотною для оцінки інвестором фінансового стану та результатів діяльності емітента, у тому числі за наявності інформацію про результати та аналіз господарювання емітента за останні три роки у формі аналітичної довідки в довільній формі. Пiдприємство займається проектуванням машин i апаратiв, розробкою технологiчних процесiв i оснащення для їх виробництва, виготовленням машин i апаратiв, надає гарантiйнi i пiслягарантiйнi сервiснi послуги. ПАТ "Барський машинобудiвний завод" має в своєму розпорядженнi високотехнологiчне обладнання, яке розташоване в цехах заводу за групами однотипних верстатiв. Площа пiдприємства 11,5 га, виробничi площi пiдприємства розташованi таким чином, щоб забезпечити оптимальнi транспортнi маршрути вiдносно складського господарства, мiжцехових перевезень i обслуговування iнструментального, ремонтного та лабораторного господарства. ПАТ "Барський машинобудiвний завод" має добре налагоджену систему поставок матерiалiв i комплектуючих, що дозволяє швидко змiнювати випуск продукцiї по номенклатурi i обсягам.

Аналiз показникiв фiнансового стану
ПАТ « Барський машинобудiвний завод» станом на 31.12.2015р.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
№ п/п Показники Формула розрахунку ПОКАЗНИКИ Норматив
показника на 31.12.2014. на 31.12.15р.
_____________________________________________________________________________

1. Коефiцiєнт ряд 1165 ф.1
абсолютної ------------------- 0,122 0,695 0,25 – 0,5
лiквiдностi ряд 1695 ф.1
Даний коефiцiєнт показує , яка частина поточних зобов’язань може бути погашена
негайно. Нормативне значення коефiцiєнта абсолютної лiквiдностi повинно бути не
меншим 0,25– 0,5, фактично-0,695, що свiдчить про фактичну спроможнiсть негайного погашення короткострокових зобов’язань.

2. Коефiцiєнт ряд 1195 ф.1
загальної ------------------- 6,529 8,651 1,0 – 2,0
лiквiдностi ряд 1695 ф.1
( коеф. покриття)

Коефiцiєнт покриття дає загальну оцiнку лiквiдностi активiв , показуючи скiльки
гривень поточних активiв товариства припадає на одну гривню поточних зобов'язань. Критичне значення коефiцiєнта покриття прийняте рiвним 1, фактично – 6,529, що свiдчить про можливiсть пiдприємства погашати поточнi зобов'язання.

3. Коефiцiєнт ряд 1495 ф.1
фiнансової ------------------ 0,880 0,905 0,25 – 0,5
стiйкостi ряд 1300 ф.1

Коефiцiєнт фiнансової стiйкостi показує питому вагу власного капiталу в загальнiй
сумi засобiв, авансованих в його дiяльнiсть. Чим вище значення цього коефiцiєнта, тим
бiльш фiнансово стiйке, стабiльне i незалежне вiд кредиторiв пiдприємство.

4. Коефiцiєнт ряд 1595+ ряд 1695 ф.1
структури капiталу ----------------------------- 0,136 0,105 0,5 - 1,0
( фiнансування) ряд 1495 ф.1

Даний коефiцiєнт характеризує залежнiсть пiдприємства вiд залучення засобiв. Пониження показника свiдчить про зменшення залежностi пiдприємства вiд iнвесторiв i кредиторiв, тобто про деяке посилення фiнансової стiйкостi.

Iнформацiя про результати фiнансово - господарської дiяльностi емiтента за останнi три роки: за 2013 рiк нерозподiлений прибуток 877 тис. грн., чистий прибуток 877 тис. грн., за 2014 рiк нерозподiлений прибуток 3695 тис. грн., чистий прибуток 3695 тис. грн., за 2015 рiк нерозподiлений прибуток 6839 тис. грн., чистий прибуток 6839 тис. грн.,
Пiдприємство прибуткове, працює стабiльно. Багато коштiв витрачає на модернiзацiю виробництва та удосконалення продукцiї. Постiйно проводяться маркетинговi дослiдження, що дозволяє налагодити стiйку спiвпрацю зi споживачем.